Konferencja E-uzależnienia - źródłem zagrożeń społecznych - 8 listopada 2018

Zapraszamy na trzecią już konferencję poświęconą uzależnieniom behawioralnym i ich wpływowi na społeczność lokalną. Wydarzenie jest adresowane do pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, terapeutów, osób zajmujących się profilaktyką, nauczycieli, lekarzy, policjantów i przedstawicieli innych zawodów, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Konferencja odbędzie się 8 listopada 2018 r. w auli Towarzystwa Szkolnego im. Reja, przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 12 w Bielsku-Białej w godzinach 9.00-16.00.

W programie między innymi:
1. doc. dr hab. n. med. Marek Krzystanek - Czy używanie nowych technologii może stać się uzależnieniem od nowych mediów? (Śląski Uniwersytet Medyczny, Katowice)
2. dr Ewa Krzyżak-Szymańska - Fonoholizm - charakterystyka zjawiska wśród młodzieży województwa śląskiego (Akademia Wychowania Fizycznego, Katowice)
3. dr Andrzej Szymański - Kontrola rodzicielska jako mechanizm zapobiegania nałogowego używania nowych technologii cyfrowych przez dzieci, (Akademia Wychowania Fizycznego, Katowice)
4. mgr Andrzej Cudo - Poznawcze funkcjonowanie osób uzależnionych od gier komputerowych, (Katolicki Uniwersytet Lubelski, Lublin)
5. mgr Igor Wiśniewski - Kompetencje osobiste, ekspresja gniewu, nasilenie zaburzeń depresyjnych a ryzyko uzależnienia od Internetu wśród młodzieży, (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
6. lek. med. Roman Wojnar - Aktualne możliwości pomocy osobom uzależnionym od nowych technologii w świetle najnowszej klasyfikacji chorób ICD-11, (Śląska Fundacja Błękitny Krzyż, Bielsko-Biała)

W czasie konferencji zapraszamy na kawę oraz posiłek. Każdy uczestnik otrzyma materiały konferencyjne oraz certyfikat potwierdzający udział.

Udział w konferencji jest bezpłatny, koniecznym jest zgłoszenie się poprzez formularz online https://goo.gl/forms/elu79XsQTl5jmHlk1, do 26 października 2018 r. Po wypełnieniu formularza, skontaktujemy się mailowo w celu dopełnienia formalności.

Liczba miejsc ograniczona, zatem warto zrobić to już dziś. Prosimy również o zgłaszanie się maksymalnie dwóch osób z placówki - zależy nam na dotarciu do jak największej liczby instytucji. Zachęcamy do poinformowania o wydarzeniu znajomych osób pracujących w placówkach pomocowych, edukacyjnych, opiekuńczych itp.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych znajdujących się w dyspozycji Ministra Zdrowia, w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

KOnf 2018 plakat logo